Vy ešte nie ste na LinkedIne?

Vy ešte nie ste na LinkedIne?

Vy ešte nie ste na LinkedIne?

Už vám pravdepodobne niekto povedal, že musíte byť na LinkedIne. Možno nemáte profil vôbec a možno máte, ale boli ste na ňom naposledy pred mesiacom. Dnes vám povieme pár dôvodov, prečo je dôležité mať v dnešnej dobe LinkedIn profil a aktívne ho využívať. A je jedno či ste freelancer, zamestnanec, CEO alebo HR manažér.

Dôvod číslo 1

Až 94% firiem potvrdilo, že využívajú práve LinkedIn na hľadanie nových, potenciálnych zamestnancov.

Väčšina manažérov veľkých nadnárodných podnikov, ale aj malých firiem už svoj LinkedIn účet má. Až 94% väčších firiem potvrdilo, že využívajú práve LinkedIn na hľadanie nových, potenciálnych zamestnancov, avšak len 36% uchádzačov uviedlo, že využíva túto sociálnu sieť na hľadanie si novej práce.

Pokiaľ hľadáte novú prácu, je práve LinkedIn tá správna voľna.

Dôvod číslo 2

Hľadanie nového zamestnania sa zmenilo.

Nalejme si čistého vína. Najlepší spôsob dostať sa do vašej vysnívanej firmy je po známosti, prípadne cez rodinného príslušníka. Ale čo ak nepoznáte nikoho kto pracuje vo vašej vysnívanej firme? 

Práve preto vznikla profesionálna sociálna sieť LinkedIn. Jej algorytmus funguje úplne inak ako algorytmy iných sociálnych sietí. Dokážete tu nadviazať nové kontakty presne v tom odbore, o ktorý máte záujem a takisto presne z tej firmy, v ktorej sa uchádzate o miesto.

Dôvod číslo 3

HR manažéri väčšiny firiem používajú LinkedIn na hľadanie skrytých talentov.

Ak ste profesionál vo svojom odbore, ale nemáte vytvorený osobný profil, ako sa o Vás dozvedia tí správni ľudia? Zajtra sa niekto prihlási na LinkedIn so zámerom nájsť novú posilu do tímu. Bude hľadať napríklad grafického dizajnéra v Bratislave. Hádajte čo sa stane, keď sa mu Váš profil neukáže. Presne tak. Nestane sa nič.

Pokiaľ už na LinkedIne svoj profil máte, ale ponuky sa Vám nijako zvlášť nesypú, skúste svoj profil upraviť tak, aby bol zaujímavejší pre potenciálneho zamestnávateľa.

Dôvod číslo 4

Váš LinkedIn profil pomáha budovať dôveru.

Rovnako ako Vám napríklad Uber poskytne overenie o osobe, ktorá Vás chce vyzdvihnúť a s kým strávite pár minút v aute, takisto si na LinkedIne viete zistiť, s kým začínate spolupracovať.

Spravte svoj profil dôveryhodný.

Pokiaľ sa nachádzate uprostred výberového konania a Váš budúci zamestnávateľ si bude o všetkých záujemcoch zisťovať informácie, kde ich najlepšie nájde? Predsa len na Facebooku či Instagrame nezdieľate väčšinou svoje staršie pracovné úspechy, či?

Váš LinkedIn profil dokáže slúžiť ako Váš profesionálny online životopis.

Dôvod číslo 5

Ak sa uchádzate o zamestnanie kdekoľvek, je až 90% šanca, že si vygooglia vaše meno a hádajte, čo sa pri väčšine prípadov objaví aako prvé. Správne, Váš LinkedIn profil.

Pokiaľ nie ste známou celebritou a internet nie je plný článkov o vás, verte či nie, váš profil bude určite veľmi vysoko vo vyhľadávaní.

Dôvod číslo 6

LinkedIn je jeden z najlepších spôsobov získania nových návštev vášho webu. Ak teda máte záujem o väčšiu návštevnosť, LinkedIn je veľmi efektívny nástroj na dosiahnutie tohto cieľa.

Tak čo? Vidíme sa na LinkedIne?