Lekári a zdravotné sestry sa menia na skutočných hrdinov!

Lekári a zdravotné sestry sa menia na skutočných hrdinov!

Lekári a zdravotné sestry sa menia na skutočných hrdinov!

Talianski lekári a sestričky pracujú v nemocniciach do vyčerpania

Z fotiek, ktoré sa objavujú na sociálnych sieťach a poukazujú na skutočnú situáciu v talianskych nemocniciach, mrazí.

RÍM 11. marca - Situácia, ktorá nastala začiatkom februára v Číne, je momentálne v Taliansku. Lekári a sestričky idú neraz na hranicu svojich síl, aby zachránili čo najväčší počet pacientov, ktorí sú nakazení koronavírusom. Hrdinovia po dlhých hodinách v službe častokrát nevládzu. Na sociálnych sieťach sa objavili fotky dvoch sestričiek, ktoré hovoria za všetko.

Zdravotná sestra má po niekoľkých hodinách v službe otlačenú tvár od ochrannej masky. Foto: Instagram - alessiabonari_

Aj napriek tomu, že sa obáva, že by sa mohla nakaziť, pacientom sa snaží poskytnúť najlepšiu starostlivosť.„Budem sa starať o všetkých pacientov, pretože svoju prácu milujem a som na ňu hrdá,“ vysvetlila zdravotná sestra.

Okrem toho vyzýva všetkých Talianov, aby dodržiavali pravidlá karantény.„Ja nemám ten luxus, nemôžem ostať doma v karanténe, musím ísť do práce,“ dodala.

Lekári a zdravotné sestry sa menia na hrdinov

Na sociálnych sieťach sa však objavila aj fotka zdravotnej sestry, ktorá zaspala od vyčerpania v ochrannom odeve. „Začali sme o ôsmej hodine večer. Pracovali sme viac ako desať hodín,“povedal lekárka, ktorá odfotila Elenu Pagliarini.

Na snímkeje zdravotná sestra, ktorá zaspala od vyčerpania v ochrannom odeve. Foto: Instagram - repubblica_milano

Lekári a zdravotné sestry sa menia na hrdinov. Podľa informácií portálu Daily Mail, častokrát sa však musia rozhodnúť, komu pomôžu skôr. „Elena odpočívala päť minút. Behala od jedného pacienta k druhému, medzitým sa snažila pomôcť ďalším pacientom, ktorí prišli s horúčkami či respiračnými problémami,“ uzavrela lekárka, ktorá ju odfotila.

Zdroj: https://www.dobrenoviny.sk/c/180657/toto-su-skutocni-hrdinovia-lekari-a-sestricky-pracuju-v-talianskych-nemocniciach-do-vycerpania-