Deva - Sladkosť, ktorá opantala tri generácie

Deva - Sladkosť, ktorá opantala tri generácie

Deva - Sladkosť, ktorá opantala tri generácie

Silný človek sa pozná podľa toho, že keď rozlomí tabuľku čokolády na dva kusy, zje len jeden.

My v Heroes s týmto tvrdením stopercentne súhlasíme a jedným z dôvodov, prečo milujeme slovenské sladkosti a ich históriu, je práve Deva - značka s bohatou tradíciou, ktorá svoje pôsobenie začala 1. mája 1951. Lahodná čokoláda opantala už našich starých rodičov a jej chuť sa nám aj po takmer sedemdesiatich rokoch rozplýva na jazyku rovnako intenzívne.

Všetko začalo v roku 1949 na východe Slovenska, v mestečku Trebišov, v práškarni LIPKA. Nevyrábala sa tu čokoláda, ale prášok do pečiva a puding. V roku 1950 sa v Trebišove začal rozvíjať cukrovinársky priemysel a o rok neskôr prichádza na svet Deva, ktorá sa spočiatku sústredila na výrobu cukríkov a saloniek. Pod vedením prvého riaditeľa firmy Vladimíra Kudlu, ktorého po roku pôsobenia vystriedal Bohumil Einbenberge sa Deva začala čoraz viac upriamovať práve na čokoládu. Do roku 1956 už vyrábala viac ako 100 druhov čokoládových výrobkov, ako napríklad želé jahôdky, lízanky, dezerty, ale aj tabuľkové čokolády. 

Predaje Devy rástli veľmi rýchlo, čo firma pociťovala na nedostatku pracovníkov, surovín či obalov. Príbeh malého dievčatka s červenou bodkovanou šatkou, ktorý poznali tri generácie, sa však nezačal písať od začiatku firmy. Logo Deva malo v prvom období podobu tancujúceho dievčaťa v ľudovom kroji v písmene D. Dievča v šatke ho vystriedalo až v sedemdesiatych rokoch, kedy logo prešlo výraznou premenou.

Deva neprechádzala zmenou len navonok, ale modernizovala aj samotnú ponuku. Začali sa vyrábať nové dezerty, okrem iného i obľúbený Jubilant dezert, Caracas rezy, Kakaové zrná, Orient dezert, dezert Zemplín, Atlasové furé či Mentolky a inovovali sa aj obaly starších výrobkov. Deve sa darilo natoľko, že rozvíjala výrobu sortimentu pomocou nových zariadení ako nalievacieho a baliaceho stroja a stroja na výrobu kakaa v prášku. 

Počas tohto úspešného obdobia, kedy si Deva získala srdcia detí i dospelých, bol riaditeľom čokoládovne Štefan Gaško. Aj vďaka jeho vynaliezavému marketingu sa stala Deva a jej ďalšie produkty ako BonAmi každoročnou súčasťou vianočných sviatkov nielen na Slovensku.  Vianočný sortiment Kolekcie Deva bol dlhé roky obľúbenou vianočnou pochúťkou aj mimo Sovietského zväzu. Na kolekcii si pochutili napríklad vo Veľkej Británii, Singapure, Saudskej Arábii, Kuvajte, Jemene či dokonca v Afganistane a Austrálii. 
Deva sa počas roka 1980 stala najúspešnejším cukrovinárskym závodom v Československu. 

Nič však netrvá večne. Firma zažila ekonomický a spoločenský šok po prevrate v roku 1989 a pri následných búrlivých privatizáciách. Tieto časy boli pre firmu veľkým sústom a mala problém sa opäť postaviť na nohy. Trvalo dlhých 10 rokov, kým firmu kúpila zahraničná spoločnosť Leonidas, ktorá sa však predovšetkým sústredila na výrobu svojich produktov smerujúcich do Belgicka. Značky Deva a BonAmi odstavili na vedľajšiu koľaj. Život im opäť vdýchli až bratia Kaiferovci, ktorý v roku 2013 firmu kúpili. Od začiatku bolo ich snahou dostať do povedomia pôvodnú značku a jej bohatú históriu. Snažiac sa priblížiť najmä mladým zákazníkom, pre ktorých bola aj pôvodne Deva najviac príťažlivá, investovali do modernizácie viacerých strojov a zvýšili tak efektívnosť výroby. Vďaka bratom sa Deva znovuzrodila a tak si ju môžeme opäť vychutnať nielen na Slovensku.

Ukážme svetu našu výbornú a najmä tradičnú slovenskú čokoládu.